"1С" бағдарламалық өнімдердің қолдану мен дипломдық жобалардың халқаралық конкурсы

«1С» фирмасы ұйымдастырылған «1С» БӨ қолдану мен дипломдық жобалардың конкурсы және «1С» аймақтық  дистрибуторлардың қатысу мен өткізіледі. «1С» БӨ қолдану мен дипломдық жобалардың конкурсы бірінші рет 2007/2008 оқу жылында өткізілді. Конкурс жыл сайынғы шара болып жариланған. Конкурсте Ресейден, Қазақстаннан, Қырғызстаннан, Украинадан қатысты.

Конкурстің өткізу мақсаттары болып келеді:

• мамандардың дайындау сапасын көтеру;
  • замандас және қуаты бағдарламалық өнімге - "1С:Кәсіпорын" платформаға жоо-ның оқытушылардың және студенттердің бітірушілердің назарын аудару;
  • перспективті бітірушілерді көтермелеу – келешек отандық АТ-өнеркәсіптің мамандарын;
  • дипломдық жобалардың жетекшілерді көтермелеу;
  • еңбек нарығында талап етілгендердің мамандарды дайындауында, студенттерді кәсіпшілік бағдарлауында жоо-ның ролін күшейту;
  • диплом алдындағы тәжірибе және дипломдық жобалардың ұйымдастыру бойынша "1С" серіктесрдің бастамаларын қолдау.

Конкурска қатысуға жоғары оқу орындарынан бітірушілер шақырылды, бірінші жоғары білім алып жатқан, дипломдық жобалары "1С:Кәсіпорын" платформасында жасалған.

Өз дипломдық жобамен конкурстіңжеңімпазы 5В070400–Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету мамандығының бітірушісі Шиманский Николай болды, жобаның жетекшісі Салыкова Ольга Сергеевна.

Осы конкурста 2011 жылы  5В070400-Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтасыз ету мамандығының бітірушісі Боканенко Андрей жеңімпазы болды.