«Байтұрсынов оқулары – 2014»

2014 жылғы 25 сәуір күні сағат 10:00-де А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің акт залында университетіміздің 75 жылдығына арналған «ХІХ ғасырдың басындағы Қазақстанның білім беру және ғылым саласы: мәселелер, ізденістер, шешімдер» тақырыбындағы «Байтұрсынов оқулары – 2014» халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы өтеді.

Конференцияда «құқықтық ғылымның өзекті мәселелері»«Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуының заманауи үрдістері: мәселелері мен келешегі», «Әлеуметтік-гуманитарлық білім мен ғылымының көкейтесті мәселелері», «Мамандарды кәсіби даярлаудағы психологиялық-педагогикалық аспектілер», «Ғылымда, білім мен тәжірибеде ақпараттық технологиялардың даму келешегі»,  «Қазақстанның АӨК инновациялық дамуы: ауыл шаруашылық, мал дәрігерлік және техникалық ғылымдардың даму мәселелері»,  «Жаратылыстану ғылымдарының үрдістері мен келешегі» және студенттер, магистранттар мен жас зерттеушілердің «Заманауи лингвистика және лингводидактиканың өзекті мәселелері» атты 8 секция жұмыс істейді.

Мұның сыртында «Спорттық ғылым және білім беру саласы: жобалық қарым-қатынастар тәжірибесі» және «Археологиялық ғылымның заманауи мәселелері» атты дөңгелек үстел ұйымдастырылады.

Конференция жұмысына Франция, Италия, Венгрия, Польша, Эстония, ТМД-дан келген 14 шетелдік ғалым  және еліміздің түкпір-түкпірінен келген 19 жоғары оқу орны  ректоры, 200-ден астам қонақ қатысады.