Польшаның ҚР-ғы Төтенше және өкілетті елшісі ҚМУ-де

Польшаның Қазақстан мен Қырғызстандағы Төтенше және өкілетті елшісі, ғылым докторы, Варминьско-Мазурский университетінің саясаттану институтының профессоры Селим Хазбиевич А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетіне жұмыс сапармен келді. Ол университеттің оқытушыларымен, студенттермен кездеседі. Ал «Қазақстан тарихы» кафедрасының магистранттары мен докторанттарына «Польша-Литва татарлары және Алтын Орда», «Жаңа заман дәуірінде Польша мен Ресей империясының геосаяси қатынастары» («ХҮ1-ХХ ғғ.»), «Интеграция. Интеграцияның тарихы мен генезисі» тақырыбында дәріс оқылады.

Қонақтар Қостанайға келсімен ҚМУ-нің «Парасат» цифрлық орталығында, «Білім орталығы» ғылыми кітапханасына ат басын бұрды. Түстен кейін Польшаның елшісі университеттің ректоры Алма Досжановамен кездесті. Онда екі жоғары оқу орны арасындағы ынтымақтастық жоспарлары талқыланды, сондай-ақ екі елге тән жоғары білім беру мәселелері - студенттердің өзге елдерге кетуі, жұмыспен қамту және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мәселелері талқыланды.

Польша елшісі

Польшаның Қазақстандағы елшісі