«Startup bolashak: менің арманым» бизнес-жобалар байқауы

Мамыр айының 3-5 аралығында А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінде «Startup Bolashak: Menin Armanym» республикалық байқауының өңірлік іректеуі өтті. Бұл жоба 16 мен 29 жас аралығындағы шығармашыл жастардың басын біріктірді. Үш күнге созылған іс-шара барысында стартаперлер  өз ісінің білікті мамандарынан сабақ алды, жобаларының осал тұстарын тәлімгерлерінің көмегімен жетілдіруге мүмкіндік алды. Байқаудың соңғы күнінде білген-түйгенін ескере отырып, безнес-жобаларын әділқазылар назарына ұсынды. Әділқазылар қатарында Қостанай облысы әкімінің орынбасары Ерлан Қойшыбаев, «Қостанай облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы»  басшысының орынбасары Роза Горянная, «Олжа Агротехмаш» ЖШС-нің басшысы Жанат Жангильдин, «Тобыл» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы (СПК) және «Атамекен» Ұлттық кәсіпкерлер палатасы, «Даму» қоры, «СарыарқаАвтоПром» ЖШС-нің өкілдері болды.

Стартап Костанай

Стартап в КГУ

Конкурсқа қатысуға тілек білдіргендер саны – 260. Соның ішінен 61 жоба іріктеліп алынды, бірақ қорғалғаны 25 жоба ғана. Ал Павлодар қаласында өтетін ширек финалға тек 12 жоба жолдама алды.

Стартап-жобалар байқауы өмір сапасын арттыруға бағытталған, қоғамдық маңызы бар, алдыңғы қатарлы білім алудың арқасында еліміздің әлеуметтік-экономикалық өміріне технологияларды енгізуге негізделген жас кәсіпкерлердің бизнес бастамаларын қолдау мақсатында ұйымдастырылды.

стартап1

Стартап Костанай