string(26) "2024-03-29 14:23:00.000000"
  string(9) "Asia/Omsk"

ҚӨУ-нің оқытушылары Ресейде ғылыми тағылымдамадан өтті

Бір аптадан бері ҚӨУ-нің оқытушылары, атап айтқанда биология, экология және химия кафедрасының ұжымы Гүлжан Қазкенова, Зайда Жокушева және Гүлзат Жетпісбай Новосибирск мемлекеттік педагогикалық университетінде халықаралық ғылыми тағылымдамадан өтуде.

Тағылымдама барысында біздің делегация қосымша тәжірибе жинақтаумен қатар, шетелдік әріптестермен екі университет арасындағы ғылыми және шығармашылық ынтымақтастықтың жаңа перспективалары туралы келіссөздер жүргізді.

Сапардың негізгі мақсаты – «Солтүстік Еуразияның Бараба орманды даласы мен Қостанай даласындағы Орталық Азиядағы құстар фаунасы мен популяциясының қазіргі жағдайын зерттеу» халықаралық ғылыми жобасын жүзеге асыру.

Ғылыми тағылымдама жетекшісі - биология және экология кафедрасының профессоры, биология ғылымдарының докторы, Новосибирск мемлекеттік педагогикалық университетінің биология және экология кафедрасының профессоры Сергей Соловьев.

Новосибирскке тек оқытушылар ғана емес, сонымен қатар біздің эколог студенттеріміз де барды. ҚӨУ-нің студенттері мұнда Ресей ғылым академиясының Сібір бөлімшесінің Жануарлардың систематикасы және экологиясы институтында тәжірибеден өтті, бұл олар үшін баға жетпес тәжірибе болады деген сенімдеміз.